יוצאים לשטח? קבלו 5 טיפים שיהפכו את הטיול שלכם למושלם

במשך דורות על גבי דורות, אבות אבותינו תרו את הארץ הזו לאורכה ולרוחבה. ג’יזס יש כאלה שאומרים שהם אפילו הלכו 40 שנה במדבר. 40 שנה. במדבר. דור המייסדים שלנו שהקים פה מדינה שלמה היה באד אס ללא ספק. גם הדורות שבאו אחריו היו מרשימים וידעו היטב חיי שטח מה הם – ואילו אנחנו, יש שיאמרו, קצת יותר ‘מפונקים’.

אנחנו רוצים את הג’יפ החייתי ביותר, אבל כזה שירגיש טוב גם בכביש בין-עירוני. רוצים להתנתק ולכבות הכל, אבל לא זזים בלי המטען לנייד ואנחנו אלופים בלזהות שקע חשמלי מקילומטרים. רוצים שקט וחושך ונוף של אלפי כוכבים אבל מעמיסים עוד אקסטרה דלק לגנרטור שיספיק גם לרמקולים וגם לתאורה. רוצים לשבת סביב המדורה, להירגע ולדבר על משמעות החיים, אבל חוטפים עצבים שזה לא יוצא טוב בסלפי. בקיצור, כמו שכולם אומרים, אנחנו דור של ‘גם וגם’: רוצים גם חוויות מאירות, גם הרפתקאות בשטח, גם לשתות ולאכול טוב ואם אפשר, אז שכל זה יצטלם טוב בבקשה. למה? פשוט כי אנחנו יכולים. אבל כדי שחווית השטח שלכם תהיה טובה באמת, הכנו עבורכם רשימה קצרה עם 5 טיפים שיהפכו את הטיול שלכם לבלתי נשכח, ובעיקר יחסכו מכם כאבי ראש מיותרים:

בקבוק בירה בעל פתיחה קלה –

אם בירה בבית זה כיף, אז בירה בשטח זה כיף כפליים. רק המחשבה על לגימת בירה קרה בחיק הטבע, כשברקע סאונד של פכפוך נחלים, גורמת לנו לרצות לטייל לנצח. אממה-מה, מרבית הבירות דורשות פותחן ייעודי ובשטח כידוע, כשהחושך יורד – השוק עולה, ורבים הם המטיילים הנתקעים עם בקבוק בירה סגור. מזל שאנשי הפיתוח של טובורג, המבשלה הדנית הותיקה, השכילו להמציא פקק ייחודי בעל פתיחה קלה, אשר חוסך את הצורך בפותחן. צ’ירס מייטס.

תיק שומר קור וקרחוניות –

לפני שאתם מזדעקים “אבל יש כבר צידנית!” חכו רגע. נכון, צידנית זה אחלה, אבל כשיוצאים לטיול של ממש, כזה שהולכים בו כברת דרך ומתרחקים מהרכב, הנוחות הופכת לחשיבות עליונה ולכן, סחיבת צידנית הופכת למיותרת. עם זאת, תיק גב שומר קור שבתוכו כמה קרחוניות, יהיה נוח ופרקטי הרבה יותר. בצורה זו תוכלו ליהנות מפרודוקטים טריים שיהפכו לארוחת שטח מפוארת, בירות קרות ועוד, גם במקומות שידו של רכבכם אינה משגת.

פנס ראש –

סוללת הפלאפון שלכם תגמר מהר מאוד אם תרבו להשתמש בה בתור פנס ולכן, שימוש בפנס איכותי הוא הכרחי. עם זאת, בשטח גם חשוב לשמור על שתי ידיים פנויות כי לצערנו, עדיין לא המציאו את האוהל, הארוחה ושאר מנעמי השטח אשר מאפשרים תפעול ביד אחת בלבד. ועל כן, אנחנו ממליצים לכם בחום להשקיע בפנס ראש מקצועי. אם אין כזה ברשותכם, חכו לפני שאתם רצים לקנות. סביר שלחבריכם בוגרי טראקים וחובבי הסופט-שלים, יהיה אחד להשאיל לכם. אל תהססו לבקש מהם. סביר שגם הם לא השתמשו בו מאז הטראק האחרון, אי שם אחרי הצבא. ולכן טיפ אחרון – תבדקו שהבטרייה שלו עדיין עובדת לפני הירידה לשטח. אחרת אתם סתם אהבלים עם רצועה מגוחכת על הראש.

התלבשו בשיטת ‘הבצל’ (שכבות ) –

שיטת ‘הבצל’ הינה שיטת הלבוש הנפוצה בקרב מטיילים ובבסיסה עומד ‘עיקרון השכבות’. רשמו לכם – השטח הוא הפכפך ויציאה לשעות ארוכות מבקרת האקלים שלכם בבית טומנת בחובה מהפך אופנתי בילד אין – תמיד תמיד תמיד ביום חם יותר מאשר בלילה. ועל כן חובה עליכם  להיות מסוגלים להתאים את בגדיכם לטמפרטורות המשתנות. ועל כן, במקום להצטייד במעיל גדול וכבד שיחמם אתכם כשהטמפרטורות צונחות (למען השם איך תסחבו את המעיל הזה לאורך היום??), אמצו לכם את פילוסופיית ‘הבצל’ ועטו על עצמכם שכבות רבות ודקות וכך תוכלו להשיל / להוסיף לעצמכם שכבות לפי הצורך. ההמלצה שלנו היא שתפשפשו היטב בארון הבגדים ותנסו לדגום ממנו את הבגדים שמצד אחד לא אכפת לכם להרוס / ללכלך/ להותיר חלל בשטח ומצד שני הם מספיק בסטייל. אף פעם לא ניתן לדעת את מי תפגשו על הדרך.

677X250_2

מישהו שממש אבל ממש אוהב שטח –

קראו בעיון משום שזהו הטיפ החשוב ביותר שיש לנו לתת לכם. מעבר לכל הברור מאליו, הדבר החשוב ביותר להצטייד בו לקראת טיול שטח הוא בנאדם כלשהו שאשכרה אוהב לטייל בשטח ונוהג לעשות זאת מפעם לפעם (ולא, מילואים זה לא נחשב). אם מצאתם כזה, אתם מסודרים. המשיכו בחייכם ותנו לו לדאוג להכל. בזמן שהוא יעבוד אתם תוכלו לשבת רגל על רגל ולפתוח לכם בקלות את אחד מבקבוקי הטובורג הקרים שדאגתם להביא עמכם.