10 המנהגים המגניבים של קריסמס

עדי שיקלי

  1. Kiss kiss bang bang זה נענע? זה מנטה? לא! זה דבקון והוא שם כדי שתתנשקו. הדבקון הוא צמח שתולים מהתקרה, הוא יושב שם ומחכה להזדמנות לשדך שני אנשים לנשיקה לוהטת, קריסמס הוא לגמרי אינטרפטציה חדשה לוולנטיין ואני אומרת, פזרו דבקונים בכל העיר!
  2. הנה הוא מגיע- בכל מקרה אחר איש זקן ושמן שהיה מנסה להידחף לארובת ביתכם היה עילה לגיטימית להרים טלפון למשטרה ולצעוק “פורץ” עם מערוך ביד. אבל בתקופה הזו בשנה דווקא מדובר בשמנמן החביב על כולם שמגשים משאלות ומביא מתנות, חבל שאין לנו בארץ יותר ארובות, אולי הוא היה בא.
  3. קרניים זה IN – אין חיה שמסמלת את חג המולד יותר מאשר האיילים הלא הם הסוסים למזחלת של סנטה. אז כמו כל מסורת טובה חג המולד תופס טרמפ על כל מה קשור חיה הזו, מאקססוריז של קרניים ועד אפים אדומים שהופכים לצעקה האחרונה בתחום האופנה.

  4. Its getting cold in here – בהנחה שהמעלות באמת יורדות כפי שהן אמורות בחג המולד, מתרחשת תופעת הטבע האהובה על כל אדם באשר הוא- השלג. נכון שבחו”ל
    זה לא אמור לרגש אותם כמו בארץ, כי יש להם כזה כל חורף ועדיין- בחג המולד לשלג יש משמעות אחרת והוא מצליח לרגש את כולם.

5. ואם כבר בשלג עסקינן- מזחלות זה הלהיט של החג, לא ספינר ולא אייפון, קחו את עצמכם החוצה, שבו על מזחלת ותחליקו להנאתכם על גבעות העיר, זה כמובן בהנחה שיש שלג- אחרת זה סתם יהיה מביך.

6.הכן ביתך לחג– חג המולד מצריך הכנה מקדימה, הרבה השקעה ולא מעט מחשבה מקורית בגלל שזה הזמן להוציא את כל הנורות, הדמויות הזוהרות, האיילים המתנפחים, השלג המזויף והקישוטים הקיטשים שהופכים כל בית למינימום לאס וגאס.

7.Have a merry Christmas– חג המולד הגיע ואתם וודאי תוהים איך אנשים שחוגגים אותו מתכוננים למאורע, ובכן כרטיסי ברכה. המסורת עתיקת היומין של כרטיסי ברכה תופסת מקום של כבוד בחג הזה והיא MUST. מכרטיסים משעשעים, מצחיקים, מפחידים וצ’יזיים על גבול להקיא, יש הכל מהכל.

8. לה לה לנד- אם היו דופקים לכם בדלת חבורת אנשים מסודרים בשורות ישרות ופוצים את פיהם למזמור קלאסי בסי במול, הייתם נבהלים? כנראה שכן. אבל עבור מי שחוגג את חג המולד אין סיבה לבהלה, מניחים לקבוצת האנשים לסיים את השיר וממשיכים הלאה בחיים, זה הזוי אני יודעת.

9.בוא תשתה משהו– אני אפילו לא אדבר על הליקר ביצים המפורסם של החג כי בינינו, אף אחד לא רוצה לשתות ביצה- בכל תצורה שהיא. לכן, תצטיידו במארז טובורג ותאמינו לי שתהיו מסודרים, אף אחד לא יתלונן.

10.ארוחת בוקר היא החשובה ביום– וגם הבוקר עצמו במקרה של חג המולד
Christmas morning הוא אירוע מכונן בו עושים את פתיחת המתנות מתחת לעץ האשוח.בין אם אתם חושבים שמדובר בקלישאה מהלכת, זה מצטלם מהמם, עושים את זה יג’מה ואחרי זה כולם שותים שוקו עם מרשמלו, אני לא מוצאת בזה חסרונות סורי.

בקיצור חברים, בזמן שאנחנו טוחנים סופגניות שהולכות למקום אחד (יאללה לתחת!), כל חוגגי חג המולד באשר הם מוציאים לנו את העיניים. היש חג פוטוגני כמוהו?