10 סיבות למה לחגוג כריסמס גם בארץ

// איתן דביר

טוב, הגיע הזמן לפתוח את הנושא. לא קל לי לשבת כרגע מול הדף הריק ולכתוב את המילים הבאות – לא קל לכתוב על משהו שבוער כל־כך חזק בעצמות שלך. כבר שנים שאני עושה את זה, כבר שנים שאני חוזר על מנהג לא לי, ונהנה מכל רגע. לא פעם שאלו אותי למה, ובאיזה קטע, ומה-נראה-לך-בכלל-שאתה-עושה והגיע הזמן לענות על כל השאלות הבוערות האלה. אם סנטה עושה רשימה, גם אני יכול. הנה רשימת הסיבות שלי ללמה חייבים לחגוג את חג הכריסטמס גם בארץ!

  1. שרשראות של נורות תגידו מה שתגידו, אבל כל דבר נראה טוב יותר כשהוא מקושט בשרשרת אורות. פתאום דירת החדר וחצי השבורה שהצלחתם לשכור בתל אביב מקבלת הילה חגיגית וצבעונית, למה לא לנצל את האפשרות להתקשט ככה אחת לשנה?
  2. Untitled design (52)

2. בשביל האקסטרים כי בשילוב החגיגי שבין חג האורות שלנו, לבין חג המולד שלהם – אנחנו מקבלים עץ שניצב ליד שמונה נרות בוערים. לכל ה-Daredevils שם בחוץ, זאת בדיוק החגיגה בשבילכם.

Untitled design (53)

3. חורף אוקיי, זה נכון. בארץ שלנו אין באמת חורף. בשנים־עשר החודשים שלנו אנחנו כנראה ניתקל בחודשיים של טפטוף קל עד בינוני, וגם זה איזורי. אז כשהחורף סוף־סוף מגיע ונוכח, לא נחגוג אותו גם בעצמנו עם גרביים גדושות מתנות נעל האח הדמיוני שלנו?

Untitled design (54)

 

4.סיבה למסיבה אין מספיק תירוצים בשנה כדי להתקבץ כולם – חברים ומשפחה הם חלק חשוב מהחיים של כולנו וכל תירוץ לחגוג איתם, לשמוח איתם בשמחות העולם, הוא חיובי ונחוץ. מה אכפת לנו להוסיף עוד מועד כזה בשנה?

 

5. לחיים! ואם כבר בשמחות עסקינן, לא נשתה משהו לחיים? יש לנו את הפריווילגיה הנהדרת להימנע ממשקה הביצים האלכוהולי המסורתי ולחנוך את החג במה שאנחנו הישראלים באמת אוהבים לשתות- בירה. פתחו בקבוק טובורג, מזגו עוד כוס יין, ותרימו לחיים.

6. כור־היתוך בשונה מכפי שנהוג לחשוב, ישראל היא גם כור־היתוך דתי לא פחות ממה שהיא כור־היתוך תרבותי. חג החגים בחיפה הוא רק דוגמא אחת לחגיגה המשולבת שאנחנו יכולים לחגוג גם כאן בישראל היפה (והפורחת), ודוגמא שמראה לנו אחת ולתמיד שבהחלט אפשר, ואפילו רצוי, לערבב שמחה בשמחה.

 

7. דמי חנוכה? כריסטמס בגלגול הנוכחי שלו הוא חג הקפיטליזם הבינלאומי! תרשו לעצמכם להיות חמדנים ולרצות יותר ממטבעות השוקולד בשקיות הרשת האדומות, מגיעה לכם מתנה אמיתית והנה התירוץ לדרוש אותה.

Untitled design (56)

8. החג הזה הוא מוזיקה לאזניים נר לי דקיק? באנו חושך לגרש? בזמן שאנחנו מתאמצים להיזכר בכל המילים של "מעוז צור", האמנים הגדולים של העולם שוקדים במרץ על אלבום החג המיוחד שלהם, ואין מה להגיד, מילותיה של מריה קארי קליטות יותר מאשר הארמית שאנחנו נתקענו איתה.

via GIPHY

9. חלב ועוגיות בפסח אשאיר כוס לאליהו הנביא ולא אנעל את מפתן דלתי בתקווה שיוכל לבוא להשתכר ולהמשיך הלאה בסבב הפאבים שלו. אבל בכריסטמס? אדאג לבחור השמן לחלב ועוגיות והשנה גם אשתדל שלא לאכול אותן בעצמי. כי אין דבר מנחם יותר מזה!

Untitled design (57)

10.למה לא?! אני חושב שזאת הסיבה החשובה ביותר. אף פעם לא אמרתי לא למסיבה, ואף פעם לא אגיד לא לזמן איכות עם האנשים שאני אוהב. אני לא אגיד לא כשיציעו לי משקה, עוגיה או להצטרף בשיר ומחול לאלבום החג החדש של סיה. אני לעולם לא אסרב, כי החיים שלנו קצרים – ועדיף לאגד בתוכם כמה שיותר שמחות.

חג שמח, הוהוהו ושלל איחולים! תרימו כוסית לחיים ותפרדו מ2017- כמו שצריך. ליד העץ.